Sedm let chronických angín skončilo

Patřím do Křesťanského společenství v Krupce. Mám syna Jakuba, kterému je dnes 21 let. V roce 1997 jsme se rozhodli vzít si do pěstounské péče ještě jedno dítě. Bůh nás naprosto nadpřirozeně vedl, abychom udělali konkrétní kroky, a nakonec nám ukázal i konkrétní dítě, které si máme vzít. Přijali jsme za syna romského chlapečka Nikolase, jemuž bylo tehdy 14 měsíců.

 

Byl motoricky i jinak velmi pozadu, nechodil, skoro ani nelezl. Dozvěděli jsme se o něm také to, že po narození musel být na přístrojích, protože měl abstinenční příznaky na heroin! Matka brala heroin celé těhotenství, takže když se narodil, měl „absťák“. Jedním z důsledků této věci byla totálně zničená imunita, což se projevovalo mimo jiné chronickými hnisavými angínami, jakoby bez příčiny. Možná si někdo řekne – angína, to nic není, ale představte si 7 let, s výjimkou maximálně jednoho letního měsíce, každý měsíc dva týdny v horečkách, dusivém kašli na antibiotikách, které stejně nezabíraly… Bylo to hrozně náročné, hlavně pro Nika samotného. Zkusili jsme všechno, různé druhy antibiotik (poslední rok už jsme antibiotika ani nedávali, protože průběh byl stejný s nimi jako bez nich), odstranění nosních mandlí, léky na povzbuzení imunity, lázně…, a samozřejmě jsme se neustále modlili, vedli duchovní zápas, lámali různá prokletí, oddělovali Nikolase od negativní minulosti jeho rodičů, vyznávali uzdravení nad jeho genetickými dispozicemi… a nic, sedm let nic… Naše víra často kolísala a volali jsme k Pánu jako otec chlapce v Markovi 9,24: „Věřím, pomáhej mé nevíře.“

 

Po sedmi letech tohoto zápasu, který – jak věřím – nebyl marný a zbytečný, jsme se dozvěděli o službě Marilyn Neubauer v Mělníku a rozhodli jsme se tam jet. Už ani nevím, ale myslím, že uzdravení Nikolase nebylo hlavním a rozhodně ne jediným důvodem, proč jsme tam jeli. Služba Marilyn byla velmi mocná a požehnaná už v kázaném slově a Pánu vzešla sláva z mnoha svědectví. Pak přišla výzva k modlitbám za nemocné. Ptali jsme se Nika, jestli chce jít pro modlitbu za uzdravení a on řekl jednoznačně: „Ano!“ Takže jsme šli. Marilyn vyslechla problém a krátce se v autoritě pomodlila, vykázala síly způsobující nemoc, prohlásila občerstvení a uzdravení imunity a vyhlásila vítězství Ježíše Krista nad každou nemocí! Když jsme se vraceli na místo, Nikolas prožil uzdravení a řekl nám: „Já jsem uzdraven!“

 

Jaká je tedy skutečnost? Chronické angíny skončily ten den a už se nikdy nevrátily!!! Je tomu už asi 5 let a Nikolas byl od té doby nemocný snad 3-4x a to z úplně jiných příčin a s jiným průběhem! Bohu patří sláva! Jsem Bohu vděčná, že Nika uzdravil. On sám na Marilyn vzpomíná a samozřejmě i na to, že byl uzdraven.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno, Životní příběhy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.