Bůh změnil můj systém hodnot

Velkým šokem v mém životě bylo, když máma v necelých 50 letech zemřela na rakovinu. Tehdy už jsem byla dospělá, ale přesto mne to velmi zasáhlo. Začalo mě zajímat, jestli je ještě něco po smrti a co se s námi stane. Do té doby jsem žila zcela spokojeně. Měla jsem pěkné dětství, vystudovala jsem a našla si dobrou práci, nic mi nechybělo.

 

Po smrti mámy mne sestra pozvala do jedné skupinky křesťanů. Bylo mi mezi nimi dobře, byli příjemní a měli o mne zájem. Koupila jsem si Bibli a začala v ní číst. Říkala jsem si, jak by bylo na světě krásně, kdyby lidé podle těchto pravd žili.

 

Nakonec jsem došla k závěru, že Ježíš je opravdu živý – zemřel za mé hříchy, byl pohřben, ale vstal z mrtvých. Jednou jsem šla na shromáždění křesťanů, kde kazatel mluvil o tom, co pro nás Ježíš udělal. Když řekl, že je možné pozvat ho do svého života jako Pána a Zachránce, věděla jsem, že je to přesně pro mě.

 

Můj život se tímto rozhodnutím radikálně změnil. Ačkoliv jsem si do té doby myslela, že jsem „dobrý člověk“, až ve světle Bible jsem zjistila, kolik špatných věcí v mém životě bylo. Začala jsem je postupně měnit. Jednou z oblastí mé proměny byla pýcha. Byla jsem hodně pyšný člověk, a když jsem se vdala, bylo pro mne velkým problémem se přizpůsobovat. Musela jsem na tom pracovat.

 

Také jsem změnila systém hodnot. Jako vysokoškolsky vzdělaný člověk jsem byla orientovaná na kariéru. Nyní však vidím, že rodina je mnohem důležitější, o čemž svědčí to, že máme s manželem pět dětí a spokojené manželství. Jsem Bohu vděčná za to, že proměnil i naše manželství.

Příspěvek byl publikován v rubrice Životní příběhy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.